Utställningsresultat 2016→
Småland-Ölands Kennelklubbs internationella utställning i Växjö 2016-11-05 Domare: Joyce Crawford Manton, Irland 2+1 |
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK CERT R-CACIB BHKL2 |
Red Wire Point Of View Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö |
Championklass |
EXC CHKK1 CK CACIB BHKL1 BIR BIG-3 |
MerryMac O'Sullivan Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Tikar |
Juniorklass |
EXC JUNKK1 |
Smox Dolce Vita Uppfödare/Ägare Elisabeth Skålberg, Mellerud |
Östsvenska Terrierklubbens nationella utställning i Sollentuna 2016-11-12 Domare: Monica Vikner Stafberg, Sverige 2+5 (+1+2 valpar)
|
Hanar |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL1 BIMvalp |
The Saga Of Agaton Sax Uppfödare Christina Soini, Täby Ägare Matilda Jarpner, Vallentuna |
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK CERT BHKL2 BIRjunior BISjunior-1 |
Doonrock Mystery Soldier Uppfödare Mr. Shane O'Donell, Irland Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 BIR |
MerryMac You Are The Winner Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Tikar |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL2 |
O'Rowanne Caiomhe Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå |
Valpklass 6-9 mån |
Deltog ej |
O'Rowanne Cassidy Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL1 BIRvalp |
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Täby |
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK R-CERT BTKL3 BIMjunior |
Smox Dig It Uppfödare Elisabeth Skålberg, Mellerud Ägare Magdalena Uthberg, Tierp |
Unghundsklass |
EXC UKK2 CK BTKL4 |
MerryMac Allie Mcbeal Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Malin Bengtsson, Järfälla |
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK CERT BTKL1 BIM BISunghund-1 |
MerryMac Zinnia Of Gold Again Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Unghundsklass |
EXC UKK3 |
Three Pines Breathtaking Beauty Uppfödare Eva Kristina Burström, Nyköping Ägare Carina Lind-Johansson, Ludvika |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL2 |
MerryMac Westwood Vivienne Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Christina Soini, Täby |
Uppfödarklass |
Kennel MerryMac HP |
Sydskånska Kennelklubbens inofficiella valputställning i Flyinge - Malmö Valp 2016-11-13 Domare: Mikael Nilsson, Sverige 5+2 |
Hanar |
Valpklass 4-6 mån |
HP VKL1 |
Red Wire Quentin Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö Ägare Louise Hallenborg, Höganäs |
Valpklass 4-6 mån |
Deltog ej |
Red Wire Quinton Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö Ägare Lotta Appelin, Vinslöv |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL2 |
MerryMac Charming Chap Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Pernilla Jonsson, Lund |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL1 BIMvalp |
MerryMac Cream Of The Cropp Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Karin Hindfelt, Lund |
Valpklass 6-9 mån |
HP VKL3 |
MerryMac Custom Made Clinton Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Mette Marie Andersen, Danmark |
Tikar |
Valpklass 4-6 mån |
HP VKL1 BIRvalp BIGvalp-2 |
Red Wire Qayenne Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö |
Valpklass 4-6 mån |
HP VKL2 |
Red Wire Quintina Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö Ägare Ragnar Skoglund och Maria Martinsson, Lund |