Svensk Irländsk Terrierförenings inofficiella rasspecial i Uppsala 2018-05-26 Domare: Ann-Christin Molin, Sverige 10+16 +5 valpar |
Hanar |
Valpklass 4-6 mån |
1:a HP BIMvalp 4-6 mån |
Caroholm's Bark At The Moon Uppfödare/Ägare Carola Holmström, Mariestad
|
Valpklass 6-9 mån |
1:a HP BIMvalp 6-9 mån |
Fireflash Huntermoon Uppfödare Sonja Metschulat, Tyskland Ägare Christina Soini, Borrby |
Juniorklass |
1:a HP BHKL2 BIMjunior |
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Juniorklass |
3:a HP BHKL4 |
MerryMac Extra Entertainer Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Susanne Mendelowitz
|
Juniorklass |
4:a HP |
Myrddin's Daring Dodger Uppfödare Pella Davies-Liljeblad, Hässelby Ägare Catarina Gabrielsson, Stockholm
|
Juniorklass |
2:a HP BHKL3 |
Red Matrix Dust Of The Devil Uppfödare Doris och Tina Nordström, Västerås Ägare Doris och Lars Nordström, Västerås
|
Juniorklass |
Deltog ej |
Red Wire Second To None Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Juniorklass |
Deltog ej |
Smox Ericsson Uppfödare/Ägare Elisabeth Skålberg, Mellerud
|
Öppen klass |
2:a |
Caroholm's Aerosmith Uppfödare Carola Holmqvist, Mariestad Ägare Ulrika Wiklander, Sundsvall
|
Öppen klass |
1:a HP |
The Saga Of Agaton Sax Uppfödare Christina Soini, Borrby Ägare Matilda Jarpner, Vallentuna
|
Championklass |
2:a HP |
O'Rowanne BB King Uppfödare Annika Vänje, Skå Ägare Lena Ericson Lind, Mora
|
Championklass |
1:a HP BHKL1 BIM
|
MerryMac You Are The Winner Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Veteranklass 8-10 år |
1:a HP BIMveteran 8-10 år
|
Red Friend's Tactic Surprise Uppfödare Anna Forsberg, Östervåla Ägare Magdalena Uthberg, Tierp
|
Veteranklass över 10 år |
1:a HP BIRveteran över10 år BISveteran-2
|
MerryMac Wild Card Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Bengt Janson och Lotta Orre
|
Veteranklass över 10 år
|
Deltog ej |
Radiance American Splendour Uppfödare Helene Wahlgren, Hässelby Ägare Susana Mattsson
|
Tikar |
Valpklass 4-6 mån |
1:a HP BIRvalp 4-6 mån BISvalp-1 |
Mac Rua's Bloody Mary Uppfödare/Ägare Eva Brunstedt, Bro
|
Valpklass 4-6 mån |
2:a HP |
Mac Rua's Bombay Sapphire Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Clara Norman, Stockholm
|
Valpklass 6-9 mån |
1:a HP BIR-valp 6-9 mån BISvalp-2 |
Mac Rua's The True Treasure Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Mari-Ann Westberg, Stockholm
|
Juniorklass |
1:a HP BTKL2 BISjunior
|
Fireflash Gold Dust Uppfödare Sonja Metschulat, Tyskland Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Juniorklass |
3:a HP BTKL4
|
Kells Hurricane Hannah Uppfödare Kelly Wamsler, Tyskland Ägare Eva Brunstedt, Bro
|
Juniorklass |
2:a HP BTKL3
|
Myrddin's Dream Come True Uppfödare/Ägare Pella Davies-Liljeblad, Hässelby
|
Juniorklass |
Deltog ej |
Red Wire Sky's The Limit Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Juniorklass |
Deltog ej |
Smox Etiquette Uppfödare/Ägare Elisabeth Skålberg, Mellerud |
Öppen klass |
2:a HP |
Caroholm's Sirenia Uppfödare/Ägare Carola Holmqvist, Mariestad
|
Öppen klass |
1:a HP |
Mac Rua's Nice Nelly Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Mari-Ann Westberg, Stockholm |
Öppen klass |
3:a HP |
MerryMac Corinth Cookie Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rose-Marie Bellander |
Öppen klass |
4:a HP |
O'Rowanne Caiomhe Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå
|
Öppen klass |
Oplacerad |
O'Rowanne Cassidy Uppfödare Annika Vänje, Skå Ägare Jessica Lundström, Åkersberga
|
Öppen klass |
Oplacerad |
O'Rowanne Ciara Uppfödare Annika Vänje, Skå Ägare Petra Andersson, Falköping
|
Öppen klass |
Oplacerad |
The Saga Of Aurora Sleeping Beauty Uppfödare Christina Soini, Borrby Ägare Ewa Lundquist, Täby
|
Championklass |
3:a |
Mac Rua's My Melody Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Britt Lövdin
|
Championklass |
1:a HP BTKL1 BIS |
MerryMac Zinnia Of Gold Again Uppfödare/Ägare Gertrud & Thomas Hagström, Kalmar
|
Championklass |
2:a HP |
Myrddin's Hope and Glory Uppfödare/Ägare Pella Davies-Liljeblad, Hässelby
|
Championklass |
Oplacerad |
Smox Dig It Uppfödare Elisabeth Skålberg, Mellerud Ägare Magdalena Uthberg, Tierp
|
Championklass |
4:a
|
The Saga Of Ariel Little Mermaid Uppfödare/Ägare Christina Soini, Borrby |
Veteranklass 8-10 år |
1:a HP BIRveteran 8-10 år BISveteran-1
|
Myrddin's For Better For Worse Uppfödare/Ägare Pella Davies-Liljeblad, Hässelby |
Veteranklass över 10 år |
Deltog ej |
Baystone Sweet Talk Uppfödare John Childers, USA Ägare Doris och Lars Nordström, Västerås |
Uppfödarklass |
BISuppfödare-1 |
Kennel MerryMac - Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar |
Uppfödarklass |
BISuppfödare-2 |
Kennel Myrddin's - Pella Davies-Liljeblad, Hässelby |
Uppfödarklass |
BIS-uppfödare-3 |
Kennel O'Rowanne - Annika Vänje, Skå |