Utställningsresultat 2019→
Wästmanlands Kennelklubbs nordiska utställning i Västerås 2019-07-21 Domare: Victor Lobakin, Azerbaijan 1+1
|
Hanar |
Juniorklass |
Deltog ej |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 NORDCERT BIR BIG-3
|
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Tikar |
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL1 CERT NORDCERT BIM
|
MerryMac Golden Eye Again Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Öppen klass |
Deltog ej
|
Red Wire Sky's The Limit Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Östsvenska Terrierklubbens nationella utställning i Eskilstuna "Nordic Terrier Show" 2019-07-20 Domare: Sean Delmar, Irland 2+2
|
Hanar |
Juniorklass |
Deltog ej |
Red Wire U R Perfect Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Öppen klass |
Deltog ej |
Caroholm's Bark At The Moon Uppfödare/Ägare Carola Holmström, Mariestad
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 BIR |
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Veteranklass |
EXC VETKK1 CK BHKL2 BIRveteran |
Red Friend's Tactic Surprise Uppfödare Anna Forsberg, Bälinge Ägare Magdalena Uthberg, Tierp
|
Tikar |
Valpklass |
Deltog ej
|
Bonosue Orinocco Flow Uppfödare I A Hardman, Storbritannien Ägare Lennart och Karin Ståhle och Magdalena Uthberg, Skyttorp
|
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL1 CERT BIM BISjunior-1
|
MerryMac Golden Eye Again Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BTKL2 R-CERT BIRunghund
|
Mac Rua's Bloody Mary Uppfödare/Ägare Eva Brunstedt, Bro
|
Öppen klass |
Deltog ej
|
Red Wire Sky's The Limit Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
|
Hallands Kennelklubbs nationella utställning i Tvååker 2019-07-13 Domare: Marie Gadolin, Sverige 1+1
|
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 CERT BIR CHAMPION |
MerryMac Edition Of Gold Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Tikar |
Juniorklass |
EXC JUNKK1 CK BTKL1 CERT BIM
|
MerryMac Golden Eye Again Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Rickard Hagström, Uppsala
|
Södra Norrbottens Kennelklubbs internationella utställning i Piteå 2019-07-13 Domare: Tino Pehar, Kroatien 3+3 +1 valp
|
Hanar |
Valpklass |
Deltog ej |
Rubinettes Amico Uppfödare Anette Bodin, Sollefteå Ägare Tomas Rehn, Sundsvall
|
Unghundsklass |
EXC UKK2 CK BHKL2 R-CERT R-CACIB |
Abele's Star Avior Glory Way Uppfödare O I Abeles, Ryssland Ägare Anette Bodin, Sollefteå
|
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BHKL1 CERT CACIB BIR |
Racy Red Glenstal Dawn Of Dellingr Uppfödare/Ägare Johanna Niemelä, Finland
|
Öppen klass |
Deltog ej |
Three Pines Curious Comrade Uppfödare/Ägare Eva Kristina Burström, Nyköping
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL3 |
Red Matrix Dust Of The Devil Uppfödare Doris och Kristina Nordström, Västerås Ägare Doris Nordström, Västerås
|
Tikar |
Valpklass |
VKL1 HP BIRvalp
|
Lurvendhalis Cara Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland Ägare Sara Laukkanen, Finland
|
Unghundsklass |
EXC UKK1 CK BTKL2 R-CERT R-CACIB
|
Mac Rua's Bloody Mary Uppfödare/Ägare Eva Brunstedt, Bro
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL1 CERT CACIB BIM
|
Lurvendhalis Brianna Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland Ägare Sara Laukkanen, Finland
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL3
|
Racy Red Fountain Of Youth Uppfödare Johanna Niemelä, Finland Ägare Katja Jokelainen och Petteri Salmijärvi, Finland
|
Championklass |
Deltog ej
|
Three Pines Amazing Grace Uppfödare/Ägare Eva Kristina Burström, Nyköping
|