Utställningsresultat 2020→ 

 

Finska Kennelklubbens internationella utställning i Åbo - Winter Dog Show
2020-01-25
Domare: Yvonne Ladd-Cannon, Irland 8+14

Hanar                                  
Juniorklass EXC JUNKK2  Lurvendhalis Cathal
Uppfödare/Ägare Eeva Laukkanen, Finland
Juniorklass EXC JUNKK1 CK Zing Up Esteri Tomula Timotei
Uppfödare/Ägare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland
Öppen klass VG ÖKK1 Mild Red Brothers Lionheart Jonathan
Uppfödare Camilla von Numers, Finland
Ägare Camilla och Thomas von Numers, Finland
Championklass EXC CHKK4 CK BHKL4

Devilish Oh Boy What A Joy
Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland
Ägare Karoliina och Petteri Kamppinen, Finland

Championklass EXC CHKK1 CK BHKL1 CERT CACIB BIR

MerryMac Goldfinger
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Championklass EXC CHKK3 CK BHKL3 R-CERT

Red Lucifer At Bonosue
Uppfödare D. Neale, England
Ägare Ian Hardman, Storbritannien

Championklass EXC CHKK2 CK BHKL2 R-CACIB

Zing Up Carmen Tapiovaara
Uppfödare/Ägare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland

Veteranklass EXC VETKK1 BIRveteran

Mild Red Againstallflags
Uppfödare Camilla von Numers, Finland
Ägare Camilla och Alexander von Numers, Finland

Tikar                                  
Juniorklass VG JUNKK2 Spring Vintage's Of The Hunterriers
Uppfödare Csilla Partali och Csaba Oláh, Ungern

Ägare Tanja Kallila, Finland
Juniorklass VG JUNKK1 Zing Up Dora Jung
Uppfödare/Ägare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland
Juniorklass VG JUNKK3 Zing Up Dora Jung Anemone
Uppfödare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland
Ägare Johanna Kuhmonen, Finland
Unghundsklass EXC UKK2 Irish Vintage's Ursa Minor Yildun
Uppfödare Tanja Kallila, Finland
Ägare Susanna Wrede, Finland
Unghundsklass

EXC UKK1 CK BTKL1 CERT CACIB BIM

MerryMac Golden Eye Again
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Unghundsklass

Deltog ej

Zing Up Dora Jung Sataruusua
Uppfödare/Ägare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland

Öppen klass

EXC ÖKK1

Agatan Jearga
Uppfödare Sari Ylipelkonen och Milja Maria Ketoja, Finland
Ägare Milja Maria Ketoja, Finland

Öppen klass

EXC ÖKK2

Devilish Much Ado About Nothing
Uppfödare/Ägare Anna-Maria Linna, Finland

Öppen klass VG ÖKK3 Zing Up Carmen Kukkapuro
Uppfödare Juha Hummelin och Laura Soini, Finland
Ägare Laura Soini, Finland
Championklass EXC CHKK2 CK BTKL3 Caramel's Quickwitted Quinta
Uppfödare Dirk Koch och Jörg Brossette, Tyskland
Ägare Camilla von Numers, Finland
Championklass EXC CHKK4 CK Devilish Knock On Wood
Uppfödare Anna-Maria Linna, Finland
Ägare Vesa Autervo, Finland
Championklass EXC CHKK1 CK BTKL2 R-CERT R-CACIB Devilish Off Like A Shot
Uppfödare/Ägare Anna-Maria Linna, Finland
Championklass EXC  Irish Vintage's Mystical Algiz
Uppfödare Tanja Kallila, Finland
Ägare Sirpa Vuori, Finland
Championklass EXC Lurvendhalis Bibi Bevin
Uppfödare Eeva Laukkanen, Finland
Ägare Tuija Nevalainen, Finland
Championklass EXC CHKK3 CK BTKL4 O'Rowanne Caoimhe
Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå
 
Uppfödarklass 1 HP Kennel Devilish 
Uppfödarklass 2 HP Kennel Zing Up

  

Västra Kennelklubbens internationella utställning i Göteborg - MyDog 2
2020-01-06
Domare: Kari Järvinen, Finland 2+1

Hanar                                
Championklass EXC CHKK2 CK BHKL2 CERT R-CACIB

MerryMac Goldfinger
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Championklass EXC CHKK1 CK BHKL1 CACIB BIM

Red Lucifer At Bonosue
Uppfödare D. Neale, England
Ägare Ian Hardman, Storbritannien

Tikar                                
Unghundsklass

EXC UKK1 CK BTKL1 CERT CACIB BIR

MerryMac Golden Eye Again
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Öppen klass

Deltog ej

MerryMac Frosty Morning
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Anne-Lie Lovrén, Vassmolösa

 

Västra Kennelklubbens nationella utställning i Göteborg - MyDog 1
2020-01-05
Domare: Tiina Taulos, Finland 2+2

Hanar                                
Championklass EXC CHKK1 CK BHKL1 CERT BIM

MerryMac Goldfinger
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Championklass EXC CHKK2 CK BHKL2

Red Lucifer At Bonosue
Uppfödare D. Neale, England
Ägare Ian Hardman, Storbritannien

Tikar                                
Unghundsklass

EXC UKK1 CK BTKL1 CERT BIR BIG-3

MerryMac Golden Eye Again
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Rickard Hagström, Uppsala

Öppen klass

Deltog ej

MerryMac Frosty Morning
Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
Ägare Anne-Lie Lovrén, Vassmolösa

Championklass

EXC CHKK1 CK BTKL2 R-CERT

Red Wire She's Got The Look
Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Vollsjö
Ägare Kirsten Læssøe, Danmark