2014-09-06 GÄSTRIKLANDS KENNELKLUBBS INTERNATIONELLA UTSTÄLLNING I SANDVIKEN DOMARE: JETTA TSCHOKKINEN, FINLAND 0+3
|
Tikar |
Unghundklass |
VG UKK1 |
Red Matrix Celtic Sweet Rose Uppfödare Doris og Kristina Nordström, Västerås Ägare Doris och Lars Nordström, Västerås
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BTKL1 CERT CACIB BIR CHAMPION |
Mac Rua's My Melody Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Britt Löwdin, Farsta
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL2 R-CACIB
|
O'Rowanne Fairground Attraction Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå
|
2014-09-13 SYDSKÅNSKA KENNELKLUBBENS INTERNATIONELLA UTSTÄLLNING I ESLÖV DOMARE: KEVIN MAYE, IRLAND 7+1
|
Hanar |
Unghundklass |
EXC UKK1 |
MerryMac Winston C Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare May Ohlin, Nättraby
|
Unghundklass |
EXC UKK2 |
Red Wire Masterchef Uppfödare Birgitta och Arne Sköld, Löberöd Ägare Anna Claesson Ahlin, Eslöv
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1
|
Red Wire Mastermind Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Löberöd
|
Championklass |
EXC CHKK2 CK BHKL2 R-CACIB |
MerryMac Roughrider Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 CACIB BIR |
MerryMac Sensation Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Championklass |
EXC CHKK3 CK BHKL3
|
MerryMac U R The Best Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Sofia Persson, Halmstad
|
Veteranklass |
VG VETKK1
|
MerryMac Xlnt Xample Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Karin Hindfelt, Lund
|
Tikar |
Unghundklass |
VG UKK1 |
MerryMac West Mae Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Per Lind, Tyringe
|
2014-09-14 UPPSALA LÄNS KENNELKLUBBS INTERNATIONELLA UTSTÄLLNING I GIMO DOMARE: HANNE LAINE-JENSEN, DANMARK 1+3
|
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL1 CERT CACIB BIR BIG2 CHAMPION
|
Mac Rua's Milwaukee Man Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Inger Sobeus, Bro
|
Tikar |
Unghundklass |
EXC UKK1 CK BTKL2 CERT R-CACIB
|
MerryMac Westwood Vivienne Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Christina Soini, Täby
|
Championklass |
EXC CHKK2 CK BTKL3 |
Mac Rua's My Melody Uppfödare Eva Brunstedt, Bro Ägare Britt Löwdin, Farsta |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 CACIB BIM
|
O'Rowanne Fairground Attraction Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå
|
|
2014-09-14 SYDSVENSKA TERRIERKLUBBENS NATIONELLA UTSTÄLLNING I BJUV DOMARE: GERHARD PÖLLINGER, ÖSTERRIKE 5+0
|
Hanar |
Unghundklass |
EXC UKK1 CK BHKL1 CERT BIR BIS3unghund
|
MerryMac Winston C Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare May Ohlin, Nättraby
|
Unghundklass |
EXC UKK2 CK BHKL4
|
Red Wire Mastermind Uppfödare/Ägare Birgitta och Arne Sköld, Löberöd
|
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL3 R-CERT |
Caroholm's Immortal Uppfödare/Ägare Carola Holmström, Mariestad
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL2
|
MerryMac Roughrider Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Veteranklass |
EXC VETKK1
|
MerryMac Xlnt Xample Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Karin Hindfelt, Lund
|
2014-09-27 FINSKA KENNELKLUBBENS INTERNATIONELLA UTSTÄLLNING PÅ ÅLAND, VIKING LINE DOG SHOW DOMARE: NINA KARLSDOTTER, SVERIGE 2+2
|
Hanar |
Öppen klass |
EXC ÖKK1 CK BHKL2 R-CERT R-CACIB
|
MerryMac Poker Face Uppfödare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar Ägare Jenny Bobeck, Linköping
|
Championklass |
EXC CHKK1 CK BHKL1 CERT CACIB BIR BIG2 FINSK CHAMPION |
MerryMac Roughrider Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Tikar |
Championklass |
EXC CHKK1 CK BTKL1 CERT CACIB BIM FINSK CHAMPION
|
MerryMac Unlimited Uppfödare/Ägare Gertrud och Thomas Hagström, Kalmar
|
Championklass |
EXC CHKK2 CK BTKL2 R-CERT R-CACIB
|
O'Rowanne Fairground Attraction Uppfödare/Ägare Annika Vänje, Skå
|
|